Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere nazaran; ülkemiz genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Antalya, Gaziantep, Kilis, Batman ve Siirt etraflarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların; Marmara’nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Kastamonu, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Sivas ve Osmaniye etrafları ile Kırklareli kıyıları, Yozgat ve Kayseri’nin doğu ilçeleri, Adana’nın kuzey ve doğusu, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı kısımlarında kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz kurallara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale ve Edirne etraflarının bu akşam saatlerinde, bölgenin doğusu ile Kırklareli, Tekirdağ ve Balıkesir etraflarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Yalova etrafları ile Kırklareli kıyılarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli taraflardan kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EDİRNE 10°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

İSTANBUL 13°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 10°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; kıyılarında lokal kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 14°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; lokal kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı bulutlu öğlenden itibaren bölgenin iç kısımlarının çok bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli istikametlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 16°C, 24°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 18°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 13°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya etraflarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların; öğlenden sonra Osmaniye, Hatay kıyıları, Adana’nın kuzey ve doğusu ile Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı istikametlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA 18°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; öğlenden sonra kuzey ve doğu ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 21°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 20°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; öğlenden sonra kıyı ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 11°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; Sivas etrafları ile öğlenden sonra Yozgat ve Kayseri’nin doğu ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 12°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 11°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 8°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey etrafları aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 13°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile öğlenden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; öğlenden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın etrafları ile Kastamonu kıyılarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 7°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

DÜZCE 12°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; öğlenden itibaren lokal kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 10°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; öğlenden itibaren kıyı ilçelerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 17°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz ile Samsun’un doğusu, Ordu ve Tokat etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 15°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ARTVİN 17°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde kıyı ilçelerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 17°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 19°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; lokal kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güneyli istikametlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ERZURUM 8°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 7°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlenden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 12°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 8°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Siirt ile Gaziantep, Kilis ve Batman etraflarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

DİYARBAKIR 14°C, 30°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzey ve doğu etrafları yarın (Perşembe) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZİANTEP 16°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlenden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 17°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 20°C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir