Levyeli hırsız esnafı canından bezdirdi

Son periyotlarda Merkez Mahallesi’ndeki iş yerlerine dadanan bir hırsız nedeniyle esnaf güç anlar yaşıyor. Manav, market, çiğ köfteci, tatlıcı ve restoran ayırt etmeyen hırsız, gece girdiği iş yerlerini adeta talan ediyor. Demir levye ile işletmelerin kapılarını açan hırsız güvelik kameralarına karşın rahat halleriyle da dikkati çekiyor.

“BU KİŞİ BULUNSUN”

Manav işiyle uğraşan Ramazan Çınar, “Hırsız saat 03.00 sıraları dükkana girmiş. Sabah eşim dükkanı açmaya geldi. Ondan sonra beni aradı. ‘Gece sen dükkana geldin mi’ dedi. Gelmediğimi söyledim. Eşim kamera kaydına bakınca yaklaşık 25 yaşlarında bir kişinin evvel levye ile kapıyı zorladığını ve içeri girdiğini görüyor. Kasada bir ölçü paramı almış ve gitmiş. Sonraki gün de markete ondan sonra restorana girmiş. Artık bir dur diyelim, bu kişi bulunsun artık” dedi.

“SADAKA KUTUSUNU BİLE GÖTÜRMÜŞ”

Tatlıcılık yapan Fatih Usta da, “Saat 03.00 üzere dükkana girmiş. 3 bin liraya yakın para ve bir de sadaka kutusu vardı. Bin 500 lira civarında orada vardı. Almış götürmüş. Sabah gelince fark ettik. Birkaç esnafın iş yerine daha girmiş, o parayı nasıl yiyecek bilmiyorum. Haydi benim paramdan geçtim. Sadaka kutusundan ne istedin” diyerek isyan etti.

 

“EN KISA VAKİTTE YAKALANSIN”

Çiğ köfte işletme sahibi Zeynep Kaynak ise, “Akşam dükkanı kapatıp konutumuza gittik. Sabahleyin ise çarçabuk içeri girdik. Ne olduğunu anlayamadık, kapıda mı bir sorun var diye düşündük. Kasaya baktığımızda bir ölçü bozuk para ile çocuğumun kumbarasının ve çantasının olmadığını fark ettik. Daha sonra kumbarayı boş bir halde durakta bulduk. O vakit hırsızın dükkana girdiğini anladık. Ayrıyeten öbür bir kutunun içinde bir ölçü para vardı o da yok. Toplamda bin 500 liraya yakın para vardı. Birçok iş yerine daha girdiğini öğrendik. Kameralara baktığımızda bütün iş yerine giren kişinin tıpkı kişi olduğu söyleniyor. Herkes tarafından bilindiği halde bu kişi bizim ve diğerlerinin canını yakmaya devam ediyor. Öbür şahısların de canı yanmadan kısa müddette yakalanır” diye konuştu.

 

 

“KUMBARAYA ÜZÜLDÜM”

En çok da çocuğunun kumbarasının çalınmasına üzüldüğünü belirten Kaynak, “Çocuğum günlük verdiğimiz paranın yarısına kumbarasına atıyordu. Kendi hayal ettiği telefon, bilgisayar almak için birikim yapıyordu. Bu kişi çocuğumun gelecek ümidini çaldı. Bizim için çok büyük bir bedel kaybı oldu. Bu kişinin en yakın vakitte yakalanıp adalete teslim edilmesini bekliyoruz” tabirlerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir