Kiralık hırsızla 3 milyonluk vurgun!

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yaklaşık 20 gün evvel meydana gelen olayda R.B. (56) isimli bayanın meskeninde 3 milyon kıymetinde ziynet ve para olduğunu öğrenen akrabası M.Ç., altın ve paraları çalmak için ilçede N.A. ve E.Y. ile plan yaptı.

M.Ç., planlarına E.Y.’nin Diyarbakır’dan tanıdığı ‘Bezo’ lakaplı L.Ç.’yi de dahil etti. M.Ç. akrabası olan bayanı misafirlik mazereti ile konuta davet ederken, kiraladıkları ‘Bezo’ lakaplı L.Ç. ise konuta girerek 3 milyon bedelindeki altın ve paraları çaldı.

M.Ç. hırsızlık olayından sonra R.B.’yi meskenine gönderirken, şüpheliler kayıplara karıştı. O gece meskenine dönen R.B., ziynet eşyaları ve paraların yerinde olmadığını fark edince altınların bir kısmının sahibi olan kızı E.G.’ye haber verdi. Kısa müddette ilçeye gelen E.G., annesi R.B. ile polise giderek şikayette bulundu.

Malkara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği ve Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü takımlarınca yapılan kamera, saha ve istihbari çalışmalar sonucunda hırsızlık olayının 20 gün evvel planlandığı, müştekilerin konuk olarak gittiği akrabaları tarafından oyalandığı, hırsızlık olayının bu sırada gerçekleştiği tespit edildi.

ALTIN VE PARANIN TAMAMINI BULUP SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu hırsızlık olayını M.Ç., E.Y., L.Ç. ve N.A. (42) isimli şahısların gerçekleştirdiği belirlendi. E.Y. ve L.Ç. isimli şahıslar İstanbul’da, M.Ç. ve N.A. ise Malkara ilçesinde düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan birinci sorgu ve araştırmalarda konuta girip altınları alması için Diyarbakır’dan çağrılan L.Ç.’nin 50’ye yakın hata kaydı olduğu ortaya çıktı. Çalınan yaklaşık 3 milyon TL kıymetinde bilezik, reşat altın, yüzük, kolye, zincir, küpe ve nakit paranın tamamı ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi. 4 kuşkulu ise, sorgularının akabinde sevk edildikleri isimli makamlarca tutuklandı.

“NE BİZ UYUDUK NE DE POLİS GRUPLARI UYUDU” 

Tekirdağ polisine tekraren teşekkür eden E.G., gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ne biz uyuduk ne de polis takımları uyudu. Benim 25 yıllık, annemin ise 50 yıllık birikimi. Helal yoldan, paklık yaparak kazandık o paraları. Bize pusu kurdular, tuzak kurdular. Allah razı olsun ortaya çıkardılar. Teşekkür ediyoruz. Çok sağ olun” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir