Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’na Danışman Tavsiyesi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘deprem bölgesinde çalışan personellerden vergi alınmasın’ davetine karşılık verdi.

Malatya’da incelemelerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, sarsıntıdan etkilenen çalışanların maaşlarından kesilen gelir vergisinin alınmaması gerektiğini söylemişti.

Bakan Nebati ise Kemal Kılıçdaroğlu’na sarsıntı sonrası yapılanları hatırlattı.

Ancak Nureddin Nebati’nin yaptığı paylaşımda, personellerden vergi almama durumu yok.

Bakan Nebati’nin açıklamaları ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından alınan önlemler şu halde;

“Deprem bölgesinde vergisel önlemler alınması gerektiğine dair bir açıklama yapmışsınız. Gözüken o ki bir müddettir büsbütün farklı gündemlere odaklanmış olmanızdan ötürü, Bakanlığımızın bu süreçte gerisi gerisine attığı onlarca adımı takip edememişsiniz. Bilgi almakta zorlanıyorsanız, size yaptıklarımızı anlatması için âlâ bir danışman bulmanızı tavsiye ederim. Bizler zelzelenin birinci anından bu yana zelzele bölgesindeyiz. Tek odağımız da vatandaşlarımızın tüm yaralarını bir an önce sarmak, insanımızı her bakımdan rahat ettirmektir. Bakanlık olarak, yalnızca vergisel bakımdan değil, her alanda acilen attığımız kapsayıcı adımlarımızı şimdilik aşağıdaki kontaktan takip edebilirsiniz.

Bakan Nebati’nin paylaştığı link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir