Ankara’da darp edilen Piiz grubunun bateristi Mehmet Dudarık’ın arkadaşı: Kafasına o kadar darbe alınca MS’i de tetikleniyor

 Ankara’da darbedildikten sonra ağır yaralanan Piiz kümesinin davulcusu Mehmet Dudarık‘ın grup arkadaşı gitarist Doğa Usta, saldırıya ait olarak, “Mehmet MS hastası. Başına o kadar darbe alınca MS’i de tetikleniyor. Hala ağır bakımda.” dedi.

Ankara’da 14 Aralık’ta bir gece kulübünde konser veren Piiz grubunun üyelerinden Mehmet Dudarık ile B.B.K. ortasında tartışma çıktı.

İddiaya nazaran Dudarık’ın, B.B.K’nin arkadaşının ayağına basmasının akabinde çıkan tartışma sonrasında B.B.K, evvel yerin içindeki Dudarık’ın arkadaşına, akabinde kulübün önünde telefonla konuşan Dudarık’a yumrukla saldırdı.

Saldırının akabinde hastaneye kaldırılan Dudarık’ın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Polis tarafından gözaltına alınan saldırgan ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

“”Kafasına o kadar darbe alınca MS’i de tetikleniyor”

Dudarık ve arkadaşına atak anı yerin güvenlik kameralarına da yansıdı. Kümenin gitaristi Tabiat Usta ise olaya ait açıklama yaptı. Usta, 14 Aralık’ta konser vermelerinin akabinde yerden ayrılmak üzere toparlandıklarını, Dudarık’ın ise bir çocukluk arkadaşının yanında kalmak istediğini söyledi.

Dans ederken birisinin Dudarık’ın yanına yaklaştığını, bu kişinin Dudarık’la çarpıştığını öğrendiklerini tabir eden Usta, çarpışmanın akabinde bu kişinin “Ayağıma neden basıyorsun?” üzere bir tabir kullandığını ve Dudarık’ın özür dilediğini ve bilerek olmadığını söylediğini anlattı.

Usta, şunları kaydetti:

“Sonra tartışma uzuyor. Diğer biri parmak sallıyor. Sonrasında olay bitti üzere gözüküyor ve üst çıkıyorlar. Üstteki kamera manzarasında kuşkulu Mehmet’in öbür arkadaşına yumruk atıyor. Onun da elmacık kemiği patlamış. Güvenlik vazifelileri onunla ilgilenirken Mehmet telefonla arkadaşına ulaşmaya çalışıyor. Sonra Mehmet’e saldırıyor. Mehmet MS hastası. Başına o kadar darbe alınca MS’i de tetikleniyor. Hala ağır bakımda. Saldıran kişiyi tanımıyor. Biz de tanımıyoruz. Hiç görmedik. Niçin yaptığına mana veremiyoruz. Evvelden bir şey olması gerekiyor üzere hissediyorsun fakat imajları izleyince hiçbir şey yok. Hudut krizi üzere.”

Usta, MS hastası olması nedeniyle arkadaşlarının MR’ının çekilemediğini, anestezi de verilemediğini bildirdi. (AA)

TIKLAYIN | Ankara’da darp edilen Piiz kümesinin bateristi Mehmet Dudarık, ağır bakıma kaldırıldı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir